30
آوریل
غیرفعال

پیشنهاد طب سنتی برای باهوش شدن جنین

تغذیه نقش بسیار مهمی در افزایش هوش جنین دارد اگر در دوران بارداری از غذاهای مفید مصرف کنید مطمئن می شوید که کودکی باهوش به دنیا خواهید آورد.
نکاتی برای باهوش شدن جنین در دوران بارداری

شما می توانید کودک خود را از ابتدا هوشمند کنید اما چطور؟ غذای مناسب بخورید و نوزاد خود را در رحم باهوش تر کنید. بله, شما شنیده اید که تعدادی از غذاهایی وجود دارند که می توانید برای افزایش ضریب هوشی نوزاد متولد نشده خود غذا بخورید و البته در این مورد بیشتر بخوانید. افزایش هوش جنین

هر زن باردار می خواهد به یک کودک باهوش و با طبیعی زایمان کند. بیشتر این به رژیم غذایی که مادر در طول دوران بارداری می خورد بستگی دارد.

اگر یک زن باردار با اسید فولیک, آهن و ویتامین دی تغذیه کند, نوزاد باهوش به دنیا خواهد آمد, زیرا این امر تاثیر مستقیمی بر رشد جسمی و روانی کودک دارد. در واقع غذاهایی وجود دارند که قدرت مغزی کودک را افزایش می دهند. این غذاها و مکمل ها می توانند بهره هوشی کودک را افزایش دهند.
افزایش هوش جنین با خوردن غذاهای مفید
غذاهای بارداری که نوزاد را باهوش تر می کند

1. ماهی چرب:

زنان باردار باید شامل چربی های امگا 3 برای رشد مغز نوزادان باشند. اینها شامل ماهی تن, سالمون و خال خال هستند. از این ماهیان, زنان باردار باید سالمون را برای کودکان خوش فکر غذا بخورند.

طبق مطالعه, مادرانی که کم تر از دو ماهی می خورند, هر هفته با بهره هوشی پایین به نوزادان مبتلا می شوند. علاوه بر این, ماهیان دریایی مانند صدف غنی از ید هستند که برای بچه های هوشمند نیز مهم هستند. ثابت شده است که زنان باردار با سطوح کم ید در هنگام زایمان دچار مشکل می شوند.

2. سبزیجات سبز پر شاخ و برگ:

سبزیجات برگی سبز حاوی اسید فولیک هستند که برای تشکیل سلول های مغز نوزادان بسیار مهم است.

طبق مطالعات, زنان باردار که در رژیم غذایی حاوی اسید فولیک 4 هفته قبل از بارداری و هشت هفته پس از بارداری قرار دارند, در معرض خطر کم تر بچه دار شدن قرار دارند. دیگر غذاهای غنی از اسید فولیک شامل اسفناج و عدس هستند.

3. بلوبری:

بلوبری غنی از آنتی اکسیدان هایی هستند که می توانند به زنان کمک کنند تا نوزادان باهوش تر را در رحم پرورش دهند. آن ها همچنین از بافت مغز کودک محافظت می کنند و به توسعه آن کمک می کنند.

غذاهای غنی شامل میوه هایی مثل انار و گوجه فرنگی، جدا از توت فرنگی، تمشک و تمشک هستند. دیگر غذاهای غنی از آنتی اکسیدان شامل گوجه فرنگی، لوبیا و کنگر فرنگی است.
میوه ای فوق العاده برای افزایش هوش جنین
افزایش هوش جنین با بهترین مواد غذایی

4. تخم مرغ:

تخم مرغ غنی از آهن و پروتئین است – دو منبع غذایی حیاتی برای رشد مغز. آلوئه ورا هم چنین دارای فراوانی آمینو اسید است که رشد مغز را تحریک می کند و حافظه نوزادان را افزایش می دهد.

برای زنان باردار برای گرفتن مقدار درست مصرف بادام در هر روز، آن ها باید دو تخم مرغ بخورند. تخم مرغ برای مواد آهن و پروتئین که به افزایش وزن نوزاد کمک می کند نیز مهم است. اگر کودک دارای وزن کم زایمان باشد، به این معنی است که کودک دارای ضریب هوشی پایین است.

5. بادام:

مادران می توانند کودکان باهوش را با خوردن یک مشت بادام در هر روز به دنیا بیاورند.آن ها می توانند نه فقط بادام بلکه انواع آجیل را از زمانی که دوست دارند، بخورند. این اسنک با چربی های سالم و اسیده ای چرب امگا 3، غیر از فیبر، پروتیین و ویتامین، فراوان است.

6. ماست:

اگر زنان باردار غذای پروبیوتیک را در دوران بارداری بخورند، می توانند به طرق مختلف از آن بهره مند شوند، به خصوص با به دنیا آوردن کودکان باهوش. برای یک زن باردار، بدن او به اندازه کافی سخت کار می کند تا سلول های عصبی کودکش را در رحم شکل دهد، آن ها باید پروتیین مازاد داشته باشند.

ماست غنی از پروتئین شامل ماست، که هم چنین غنی از کلسیم است که در دوران بارداری برای رشد استخوان کودک ضروری است. ماست یونانی یکی از انواع ماست است که برای رشد ذهنی کودک و رشد در رحم بسیار مقوی لازم و ضروری می باشد.
تاثیر لبنیات بر افزایش هوش جنین
چه خوراکی هایی باعث افزایش هوش جنین می شوند؟

7. پنیر:

ویتامین D برای رشد مغز نوزادان بسیار مهم است. زنان باردار با سطح ویتامین D کم شناخته می شوند تا نوزادان را با رشد مغزی پایین به دنیا بیاورند. ویتامین D غنی از پنیر، تخم مرغ، کبد و گوشت است.

8. دانه های کدوتنبل:

یک منبع غذایی طبیعی روی، تخم کدو است که به ساخت ساختار مغز کودک کمک می کند و قسمت هایی از آن را تحریک می کند که اطلاعات را پردازش کند.

9. لوبیا:

غذاهای غنی از آهن به داشتن کودکان باهوش در رحم کمک می کنند. آهن نقش موثری در تامین اکسیژن به سلول های مغز کودک بازی می کند. خوردن غذاهای غنی از آهن مثل لوبیا، مرغ، انجیر، اسفناج و کشمش باید در دوران بارداری صرف شود تا کودک باهوش و باهوش را به دنیا بیاورد.

10. شیر:

کودکان می توانند مکمل کامل ید از شیر باشند چون به توسعه یک مغز سالم و رشد کلی ذهنی کمک می کند. از آنجا که کمبود ید به عقب ماندگی ذهنی منجر می شود، به همین دلیل است که مقدار زیادی شیر در هر روز منجر به رشد کلی ذهنی و فیزیکی کودک می شود.
چگونه هوش جنین را افزایش دهیم؟
رژیم غذای سالم متعادل برای داشتن کودک هوشمند:

یک رژیم غذایی متعادل سالم در دوران بارداری برای رشد ذهنی و ذهنی کودک مهم است. به طور کلی، زمانی که باردار هستید به حدود 300 کالری بیشتر نیاز دارید. و همچنین باید مطمئن شوید که انواع مختلفی از مواد غذایی مانند حبوبات و نان، میوه ها و سبزیجات، پروتئین ها و محصولات لبنی را در رژیم غذایی خود قرار دهید.

همانطور که بارها در نمناک خوانده اید میوه ها و سبزیجات شامل بسیاری از مواد مغذی مهم مثل ویتامین C هستند (که در گریپ فروت، پرتقال، کلم بروکسل، و گوجه فرنگی یافت می شوند) و اسید فولیک (که در سبزیجات پر برگ سبز مانند اسفناج یافت می شوند). به طور ایده آل شما باید حدود دوتا چهار وعده میوه و حداقل چهار وعده سبزیجات در روز داشته باشید.

غلات و غلات، کربوهیدرات ها هستند که معمولاً منبع اصلی انرژی برای بدن شما هستند. آن ها همچنین می توانند حاوی ویتامین و فیبر بسیار مورد نیاز باشند. ممکن است نیاز باشد که هر روز بین شش تا یازده تن نان و حبوبات مصرف کنید.

کودک رو به رشد شما به مقدار زیادی پروتئین نیاز دارد، به خصوص در طی دوره سوم و دوم. دقت کنید که حداقل سه وعده در روز داشته باشید. گوشت، تخم مرغ و لوبیا منبع خوبی از پروتیین هستند.

محصولات لبنی مثل شیر و ماست منبع بزرگی از کلسیم هستند که برای کودک در حال رشد شما ضروری است. پس هر روز حداقل چهار وعده محصولات لبنی را مصرف کنید.

منبع : نمناک

دسته‌بندی نشده