13
آگوست
غیرفعال

ردپای جف ویلیامز در بخش طراحی محصول اپل پررنگ‌تر از تیم کوک است

روزنامه‌ی وال استریت ژورنال در گزارشی تحلیلی، نقش بسیار مهم جف ویلیامز، طراح محصول جدید اپل در این شرکت را بررسی کرده است.

ردپای جف ویلیامز در بخش طراحی محصول اپل پررنگ‌تر از تیم کوک است

اپل هفته‌ی گذشته با انتشار بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد جانی آیو، طراح محصولات این شرکت بعد از ۳۰ سال حضور در اپل و برای راه اندازی شرکت طراحی شخصی خود به همکاری با این غول تکنولوژی پایان داده است.

اپل اعلام کرد جف ویلیامز، مدیر ارشد بخش عملیات این شرکت، مدیریت تیم طراحی سخت‌افزار و نرم‌افزار اپل را برعهده گرفته است. روزنامه‌ی وال استریت ژرونال در گزارشی، ابعاد تازه‌ای از نقش ویلیامز در اپل را مشخص کرده است.

جف ویلیامز

هفته‌ی گذشته و بعد از اعلام تغییرات جدید در اپل، شک و تردیدهایی درباره‌ی سپردن مسئولیت جدید به ویلیامز وجود داشت. اپل در بیانیه‌ای که برای اعلام این خبر منتشر کرد، اشاره کرد که ویلیامز در ساخت اپل واچ نقش مهمی ایفا کرده است.

روزنامه‌‌ی وال استریت ژورنال در گزارش خود می‌نویسد ردپای ویلیامز در بخش طراحی محصول اپل پررنگ‌تر از اشخاصی از جمله تیم کوک، مدیرعامل این شرکت است. این روزنامه در بخشی از گزارش خود می‌نویسد:

اپل به آقای ویلیامز اجازه نداد درباره‌ی این موضوع اظهارنظر کند اما افرادی که با او کار کرده‌اند، می‌گویند نقش او در بخش طراحی محصولات از آقای کوک هم پررنگ‌تر بوده است. این افراد می‌گویند آقای ویلیامز نسبت به ظاهر و احساس کاربری محصولات علاقه‌مند بوده و رهبری او به اپل واچ کمک کرده از یک محصول متمرکز روی مد و تناسب اندام متصل به آیفون به یک محصول بی‌سیم تبدیل شود که امکانات برمبنای سلامت یکی از اولویت های اصلی آن است.

مقاله‌های مرتبط:

با آلن دای و ایوانس هانکی، جایگزین‌های احتمالی جانی آیو در اپل آشنا شوید
کاهش ۹ میلیارد دلاری ارزش سهام اپل، درپی انتشار خبر جدایی جانی آیو

گزارش‌ها می‌گویند نقش ویلیامز در طراحی و گسترش محصولات اپل در مدت ۱۰ سال گذشته بیشتر شده است. براساس این گزارش‌ها، او همراه جانی آیو بخشی از تیمی بود که مسئولیت توسعه‌ی آیفون ۴ را برعهده داشت. ویلیامز زمانی‌که عضو این تیم بود، توانایی‌های مهندسی خود را نشان داد.

آیفون ۴ برخلاف مدل‌های قبلی که قاب پشتی پلاستیکی داشتند، از یک قاب پشتی گلس مشکی برخوردار بود. آقای ویلیامز در جریان یک جلسه‌ی مرتبط با مهندسی حرارت، مهندس‌ها را با سوالاتی درباره‌ی میزان تأثیر این جنس بدنه روی میزان عملکرد دستگاه، به پرسش گرفت. این همکار آقای ویلیامز می‌گوید او برای بررسی این تأثیرات نمونه‌گیری اولیه هم انجام داده است. او می‌گوید: «برای کسی که کارش مذاکره و کاغذبازی بود، این یک حرکت چشمگیر محسوب می‌شد. به نظرم این در خون او بود.»

در طرف دیگر این ماجرا، یکی از همکاران ویلیامز درباره‌ی او می‌گوید:

او ما را در نقطه‌ای که قرار داریم، می‌بیند، نه نقطه‌ای که باید به آن برسیم.

اپل نمی‌توانسته جانشین جانی آیو را از خارج این شرکت انتخاب کند

وال استریت ژورنال در گزارش خود می‌نویسد برای مدیران ارشد اپل، انتخاب جایگزین جانی آیو خارج از مجموعه‌ی این شرکت بسیار سخت بوده است.

علاوه‌بر ویلیامز، ایوانس هانکی به‌عنوان قائم مقام طراحی صنعتی و آلن دای به‌ عنوان قائم طراحی رابط کاربری منصوب شده‌اند. صبیح خان هم به‌عنوان قائم مقام ارشد بخش عملیات اپل منصوب شده است.

وال استریت ژورنال پیش از این گزارش داده بود عدم علاقه‌ی تیم کوک به بخش طراحی، عامل دلسردی و در نهایت جدایی جانی آیو از اپل بوده است.

 

منبع : زومیت

دسته‌بندی نشده